LAJME

Ngjarja e rëndë ne Kavaje, 48-vjeçari e mori gruan nga shtëpia e prindërve, e mbylli në makinë dhe më pas i vuri fla.kën, zbulohet arsyeja

Report Tv mëson detaje të reja nga ngjarja e rëndë që u zbulua ditën e sotme në Kavajë. Bilbil Shirja 48-vjeç ka dj egur për zë gjalli në makinë gruan e tij Fëllënza Shirja, 45-vjeçe. […]

LAJME

Ditari i panjohur i Enver Hoxhës: Në Kosovë kanë ardhur forca të mëdha të milicisë serbe, është ndaluar qarkullimi dhe filluan llogjet e lakenjve titistë…!

Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerra nga Arkivi Qëndror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së), ku ndodhet ditari politik i Enver Hoxhës në periudhën mars-prill 1981, kohë kur filluan demonstratat dhe […]

LAJME

Aeroportin e bllokuan për arsye të uljes së pagës, zbulohen rrogat që marrin kontrollorët e AlbControl (foto)

Situata e paprecedentë me kontrollorët e kompanisë AlbControl, të cilët për më shumë se 24 orë bllokuan fluturimet në aeroportin e Rinasit pasi ishin të stresuar për uljen e pagës, ngjalli reagime të shumta në […]