Horoskopi javor për periudhën nga 21 – 28 mars 2022

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme.

DASHI (21 mars – 19 prill)

Puna: Kërkoni bashkëpunëtorë cilësorë me të cilët mund të konsideroni zgjerimin e biznesit tuaj. Lumturia e palëkundur do t’ju çojë drejt suksesit. Gjendja financiare tregon se keni bërë mirë që keni ftuar më shumë kolegë për t’ju ndihmuar në përpjekjen tuaj të re.

Shëndeti: Energjinë e akumuluar e cila ju nervozon dhe çrregullon gjumin, do ta largoni më së miri përmes rritjes së aktivitetit fizik – vraponi ose ushtroheni në palestër.

Dashuria: Duket se jeni veçanërisht i zjarrtë dhe aventurier – veçanërisht në marrëdhënie me partnerin. Sidoqoftë, shpesh dëshironi të mbeteni vetëm me mendimet tuaja. Vlerësoni me detaje bisedat që keni pasur me familjen dhe miqtë, sepse ato mund t’ju ndihmojnë të zgjidhni dilemat. Së shpejti mund të ndjeni nevojën për të ndryshuar pjesërisht mjedisin tuaj sepse do të mendoni se keni armiq nga të cilët dëshironi të distancoheni. Udhëtimi që mund t’ju duhet të nisni me partnerin do jetë i tensionuar dhe i shoqëruar me biseda të pakëndshme. Bëni ndryshime në jetën tuaj. Për deshët e lirë – mos jini të rreptë, por pranoni një ftesë takimi nga një person që ju ka telefonuar disa herë.

DEMI (20 prill – 20 maj)

Puna: Ata që prej jush po bëjnë diçka vetë, së shpejti do të korrin sukses të papritur. Paratë mund të përdoren për shumë gjëra, por një nga përdorimet më të bukura të saj është për të lumturuar të tjerët, ndaj nëse keni më shumë seç duhet, investoni në një përpjekje humane. Përfshihuni në një diskutim për detyrat e ardhshme që keni planifikuar prej kohësh, por ende nuk keni filluar.

Shëndeti: Organizoni një udhëtim me të dashurit, relaksohuni dhe argëtohuni.

Dashuria: Ndjenjat ndaj partnerit janë intensive dhe situata do të arrijë kulmin nëse nuk e kontrolloni veten. Tregohuni të durueshëm me partnerin dhe të afërmit, ndaj përpiquni të mos reagoni me dhunë. Është koha ta shikoni veten nga larg me sytë e të tjerëve dhe të kuptoni se sjellja juaj është irrituese dhe se duhet të kërkoni falje. Mundohuni të mos analizoni gjithçka që thonë të tjerët dhe pse e thonë. Bëni biseda urgjente në shtëpi në mënyrë që të mos ketë probleme serioze në të ardhmen e afërt. Mos bëni plane udhëtimi, por fillimisht flisni hapur me partnerin për çdo gjë që ju shqetëson (ashtu edhe atë) dhe më pas merrni vendime të përbashkëta.

BINJAKËT (21 maj – 21 qershor)

Puna: Mund t’ju duhet kohë për të vëzhguar dhe analizuar anën tjetër të situatës suaj aktuale përpara se të veproni. Rimendoni planet tuaja për aktivitete të reja nëse i shihni fitimprurëse. Kujdes nga mashtrimet që synojnë të hakmerren duke ju bërë të humbni para.

Shëndeti: Gjatë kësaj periudhe mund të ndjeni rënie energjie, lodhje dhe letargji, pa ndonjë arsye të veçantë. Dëgjoni trupin tuaj – nëse ai kërkon pushim dhe relaksim, bëjeni atë.

Dashuria: Mos jepni shenja se dini për intrigat mes njerëzve që ju rrethojnë sepse të tillët nuk ju interesojnë aspak. Aktualisht po korrni frytet e dashurisë dhe jeni me disponim të kënaqshëm. Tani jeni në një rrugë krejtësisht të re që do t’ju çojë drejt suksesit emocional. Po vijnë lajme që do t’ju ndryshojnë pozitivisht brenda dhe jashtë. Nëse një mik i vjetër ju fton dhe kjo përfshin udhëtimin jashtë vendit, pranoni sepse do të kaloni një kohë të paharrueshme. Binjakë të lirë – përkushtojuni nevojave dhe zakoneve tuaja krijuese dhe, mos u shqetësoni, lumturia buzëqesh menjëherë.

GAFORRJA (22 qershor – 22 korrik)

Puna: Gjatë kësaj periudhe, të gjitha përpjekjet tuaja do të jenë të suksesshme nëse keni guximin t’i realizoni ato. Bëni atë që dini më së miri – bëjeni hap pas hapi dhe jini të durueshëm. Përmirësoni gjendjen tuaj financiare duke përgatitur dhe nënshkruar kontrata me institucionet bankare.

Shëndeti: Nëse ndjeni energji të tepërt që ju bën nervoz, rrisni aktivitetin fizik. Do t’ju pëlqejë gjithashtu ndeja me miqtë, një udhëtim ose një pushim i shkurtër.

Dashuria: Edhe pse mund t’ju duket shumë emocionuese energjia e kësaj periudhe, do t’ju bëjë mirë. Mundohuni të jeni tolerantë ndaj mendimeve të të tjerëve. Ju dëshironi të realizoni planet tuaja, por vazhdimisht do të ndesheni me kokëfortësinë e njerëzve që ju rrethojnë. Udhëtimi me një partner tani është diçka që do t’ju bëjë të dy vërtet të lumtur. Mund të përfshiheni aq shumë në procesin e të menduarit analitik të marrëdhënies suaj, saqë do të harroni se forca juaj e vërtetë qëndron në intuitën dhe ndjeshmërinë. Mos jini të pangopur.

LUANI (23 korrik – 22 gusht)

Puna: Shpenzimet tuaja joserioze mund të dalin jashtë kontrollit, ndaj duhet të keni kujdes me financat që të mos hyni në borxhe. Analizoni arritjet tuaja jo vetëm për një moment, por për të gjithë periudhën dhe eliminoni gabimet për të shmangur ndëshkimet e mundshme. Ekziston mundësia që të shfaqet një mik për t’ju ndihmuar të realizoni planet tuaja.

Shëndeti: Nuk mund ta shmangni tensionet gjatë kësaj periudhe, ndaj do të jeni nervoz e të prirur për dhimbje koke dhe pagjumësi. Mundohuni të balanconi veten me doza të barabarta aktivitetesh relaksimi dhe pushimi.

Dashuria: Rreshtimi i planetëve me siguri do të sjellë një sërë emocionesh, të cilat ndoshta do të jenë të egra dhe të zjarrta dhe aspak të shprehura “bukur”. Për të shmangur zhgënjimin, mos i diskutoni qëllimet tuaja me askënd. Tani për tani, keni nevojë për privatësi për të kuptuar problemet tuaja të jetës dhe për të gjetur mënyra për t’i zgjidhur ato. Megjithatë, merrni parasysh nëse ndryshime të tilla janë në favorin tuaj. Jini të përgjegjshëm, të moderuar dhe të përmbajtur. Kur jeni plotësisht të qetë – flisni hapur me partnerin tuaj për planet e mëtejshme. Nëse je i lirë, ftoje simpatinë në një takim dhe përgatit një mbrëmje për kujtesë të gjatë. Nuk do të pendoheni.

VIRGJËRESHA (23 gusht – 22 shtator)

Puna: Ndiqni zemrën tuaj dhe paratë, pastaj mundësitë do të vijnë natyrshëm. Së shpejti do të arrini majat dhe do të jeni jashtëzakonisht të suksesshëm. Mos harroni të përfitoni nga ajo që ju ofrohet, por mos jini të pangopur – bëni gjithçka me masë.

Shëndeti: Kujdesuni që të relaksoheni në mbrëmje në shoqërinë e njerëzve të dashur, ose në vetmi, pas një dite pune, për të lehtësuar presionin që ndjeni. Rekreacioni i lehtë do t’ju kënaqë, transmeton Telegrafi.

Dashuria: E meritoni admirimin e partnerit nëse nuk jeni shumë të nxituar, ndaj jini të qetë dhe të durueshëm. Ekziston mundësia e komplikimeve në marrëdhëniet në familje nëse jeni të pasigurt. Mund të ndiheni mjaft emocionalë tani, por ju mungon ndjenja e qartësisë. Organizoni me partnerin tuaj një pushim aktiv, një udhëtim që lidhet me sportin, shëtitjen apo argëtimin. Jeni në një moment që ju lejon të realizoni planet tuaja. Virgjëresha të lira, planetët ju japin një shans të ndaloni dhe të mendoni nëse jeni vërtet të lidhur me njerëzit e duhur.

PESHORJA (23 shtator – 23 tetor)

Puna: Mendoni me qetësi për gjithçka që filloni të bëni. Ju duhet të jeni më sistematik dhe të bazuar në mënyrë që të jeni të suksesshëm. Nëse keni lënë pas dore gjëra të rëndësishme për sa i përket financave, atëherë do të përfitoni nëse merreni me këto çështje pa vonesë.

Shëndeti: Hipersensitiviteti emocional mund të ndikojë në shëndetin tuaj që është mjaft i ndjeshëm – fyti, stomaku, çekuilibri hormonal – që do të qetësohen shpejt.

Dashuria: Jeni të tensionuar dhe nervozë. Partneri juaj nuk i përmbushi pritshmëritë tuaja, edhe pse i keni thënë se çfarë të bëjë. Megjithatë, mos u dëshpëroni. Personaliteti juaj, si dhe vullneti juaj, janë të fortë. Planetët ju premtojnë vetëbesim të madh dhe harmoni shpirtërore nëse mbani mend se vetëvlerësimi ju sjell dobi. Përmbahuni nga udhëtimet e paparashikuara, ekzotike me partnerin, derisa të flisni për gjithçka. Dëgjoje edhe atë. Planet e përbashkëta për të ardhmen tani mund të jenë joreale dhe tepër ambicioze. Sidoqoftë, jini gjithmonë të moderuar në fjalët tuaja ndaj njerëzve që doni.

AKREPI (24 tetor – 21 nëntor)

Puna: Yjet paralajmërojnë se është më mirë të bëni durim për të shpëtuar veten nga dështimi i biznesit. Së shpejti për ju do të nisë një trend jashtëzakonisht i favorshëm, në të cilin do të keni mundësi të fitoni një shumë të konsiderueshme parash.

Shëndeti: Ndiheni mirë dhe plot energji. Rritje e mundshme kalimtare e çrregullimeve kronike.

Dashuria: Atmosfera planetare mund t’ju krijojë parakushtet që të shqetësoheni emocionalisht, ndaj në këtë pikë duhet të lini intuitën tuaj t’ju udhëheqë për të qenë të suksesshëm me ndjenjat. Akrepat e lirë – shmangni njohjet e reja, sepse do t’ju lodhin dhe do ju zhgënjejnë. Për Akrepat që janë në një lidhje, energjia aktuale astrale i këshillon të mos udhëtojnë në distanca të gjata. Energjia planetare mund t’ju inkurajojë të mendoni dhe analizoni sjelljen tuaj. Dijeni se keni çdo shans për të bërë sa më shumë ndryshime që dëshironi – në çdo mënyrë. Ftoni miqtë që nuk i keni telefonuar për një kohë të gjatë.

SHIGJETARI (22 nëntor – 21 dhjetor)

Puna: Mos u tundoni të nënshkruani dokumente financiare dhe bankare. Suksesi fillon me vetëbesim të fortë dhe një qëndrim pozitiv. Kjo është një periudhë financiare veçanërisht pozitive për ata që merren me shkencat natyrore.

Shëndeti: Për të shmangur pasojat e tensionit dhe stresit, lëvizni më shumë dhe ushqehuni më shëndetshëm – përpiquni të mbani në rregull ritmin e jetës dhe të flini mjaftueshëm.

Dashuria: Ndalojani vetes të ndërhyni në grindjet e të tjerëve që juve nuk ju interesojnë. Energjia që rrezaton nga planetët mund të nxisë disa ndjenja shumë të thella të dalin në sipërfaqe. Rrethanat eventuale do t’ju detyrojnë t’u përmbaheni parimeve tuaja, por në këtë pikë mund të mos keni sukses, ndaj qëndroni të qetë. Tani është koha për të ndërtuar plane për të ardhmen me një partner që ju do dhe është pranë jush në çdo moment, ndaj jini mirënjohës sepse një marrëdhënie e tillë nuk është e përditshme. Rreshtimi planetar ju jep shumë hapësirë për ndryshim dhe transformim. Mundohuni të mos e impononi mendimin tuaj në mënyrë të vrazhdë.

BRICJAPI (22 dhjetor – 19 janar)

Puna: Është koha për të qenë praktik në një mënyrë shumë të kujdesshme, në vend që të shpenzoni kohë duke hartuar shumë plane joreale. Ju duhet të balanconi financat tuaja dhe të siguroheni që të merrni atë që dëshironi me paratë tuaja. Përfundoni angazhimet e vonuara prej kohësh dhe mbani premtimet tuaja.

Shëndeti: Duhet të ndryshoni rutinën e përditshme – nëse ndryshoni ditën dhe natën, kthejeni ritmin në normalitet. Reduktoni zakonet e këqija, lëvizni më shumë, hani më shëndetshëm.

Dashuria: Më mirë heshtni për çdo gjë që ju thonë të tjerët, edhe pse nuk kanë të drejtë t’ju ofendojnë. Thjesht kthehuni dhe ikni, sepse nuk keni pse të humbisni kohë duke folur kot. Shtrirja planetare ju inkurajon të shprehni se si ndiheni në të vërtetë dhe nëse keni ndrydhur disa emocione, mund të zbuloni se nuk mund t’i mbani më ato për një moment. Ju keni probleme me partnerin tuaj dhe ju duhet kohë për t’u strehuar për të marrë me psikanalizën tuaj. Bricjapët e lirë – së shpejti do të provoni diçka të re dhe të ndryshme dhe kjo do të ndodhë në udhëtimin e ardhshëm. Do të keni mundësinë të ktheni më në fund një ëndërr të vjetër në realitet.

UJORI (20 janar – 18 shkurt)

Puna: Kujdes mos e përkeqësoni situatën tuaj financiare. Aftësia juaj për të hyrë dhe dalë nga situata me hir dhe lehtësi do të jetë bileta juaj drejt suksesit. Jini uniformë ose do t’ju duhet të përballeni me probleme në zgjidhjen e problemeve që mund të jenë të gjata.

Shëndeti: Duhet të shkoni diku për të rimbushur bateritë. Organizoni një udhëtim apo fundjavë në mal, për shëndet dhe relaksim.

Dashuria: Duhet të ndiheni të sigurt emocionalisht, sepse nuk mund të relaksoheni nëse mendoni se ka ndonjë vështirësi në marrëdhënien tuaj. Yjet ju japin besimin për të bërë plane më të mëdha me partnerin në të ardhmen. Jepini vetes mundësinë për të ndryshuar në momentet kur dhe nëse është e nevojshme. Jini i gatshëm për t’u marrë me çdo situatë të re në familje, kështu që bisedoni me të gjithë anëtarët individualisht. Jini të durueshëm dhe në shërbim, ata kanë nevojë për ty tani më shumë se kurrë. Ujorët e lirë – mendoni të krijoni marrëdhënie të reja. Shtrirja planetare thekson se duhet të dilni më shpesh me miqtë.

PESHQIT (19 shkurt – 20 mars)

Puna: Suksesi juaj është i garantuar, falë njerëzve që ju mbështesin. Arsyeja e intrigave rreth jush është në lajmet e suksesit material që së shpejti do t’ju bëjë të lumtur. Duhet të jeni të kujdesshëm kur merrni vendime të rëndësishme.

Shëndeti: Është koha për t’u aktivizuar në të gjitha fushat – fizikisht, mendërisht, emocionalisht. Lëvizni, shoqëroheni, lexoni, për hir të ekuilibrit të shëndetit mendor dhe fizik.

Dashuria: Edhe pse një debat me partnerin do t’ju bëjë të ndiheni të zemëruar dhe të zhgënjyer, së shpejti do të gjeni durimin për ta dëgjuar atë. Ngadalë por me siguri – durimi do t’ju japë besim dhe siguri në çdo hap. Megjithatë, debatet nuk do të ndikojë në planet tuaja, të cilat do të jenë jashtëzakonisht të dobishme gjatë këtij cikli. Peshqit e lirë – analizoni fjalët me të njohurit tuaj të rinj për të mos ju lejuar të përjetoni një tjetër zhgënjim. Ndryshimet të cilat së shpejti mund t’ju sjellin dobi, do të hapin mundësi të reja për njohje. Jini përgjegjës për veprimet tuaja.