Jetonte vetëm, gjendet i pajetë i 70-vjeçari brenda banesës në Korçë, dyshohet se ka vd.ekur para tre muajsh (EMRI)

Mësohet se Prondani, nuk ishte parë nga fqinjët për një periudhë të gjatë kohore dhe dyshohet se mund të ketë vdekur para tre muajsh.
KORÇË– Vangjush Prodani, 70-vjeç, është gjetur i pajetë brenda banesë së tij në Korçë. Burime bëjnë me dije se viktima jetonte vetëm dhe se prej tre muajsh nuk kishte pasur kontakte me familjarët.

Mësohet se Prondani, nuk ishte parë nga fqinjët për një periudhë të gjatë kohore dhe dyshohet se mund të ketë vdekur para tre muajsh.

Tashmë pritet të kryhet ekspertiza e plotë, për të zbardhur rrethanat e vdekjes së të moshuarit.