Loco nuk i ndal kunjat për Antonelën: “Manipuloi situatën”

Ish-konkurrenti i “Për’puthen” Elvis Lushi, ka qenë i ftuar mëngjesin e sotëm në emisionin “Kafe Shqeto” në Syri Tv, ku dha intervistën e parë pas daljes së tij nga programi.

Kujtojmë se shka ku i largimit të tij u bë një fotografi që ai publikoi në Instagram që solli një deb at të ash për me Antonelën.

Antonela shpër theu në l ot dhe tha se u ndie e ofenduar nga kjo.

Antonela u shpreh sipas Iconstyle se u ndje e ofenduar nga kjo dhe shpër theu në l ot, ndërsa Arjani kërkoi përjashtimin e Elvisit, i cili një puntatë më pas bëri të ditur se kishte zgjedhur që t’u largonte nga programi. Ai u shfaq për herë të parë në ekran pas këtij sherri, ku dhe u shpreh:

“Ky ishte një manipulim situate pasi njerëzit përdorin figura letrare dhe vizive për të përshkruar një situatë, dhe dakort, ai postim nuk ishte mënyra më perfekte për të shprehur diçka por në logjikën time, i bie të jesh vërtet idiot, që të publikosh një foto të tillë duke menduar atë mesazh, ndërkohë që je personazh publik. Unë, në vend të litarit mund të kisha vendosur pranga, dhe prap njërezit do të kapeshin, pra çdo gjë që mund të kisha përdorur në atë Story do të keqkuptohej”, tha Elvisi.

Përsa i përket tensionit të krijuar me opinionistin Arjan Konomi, Loco u shpreh:

“Jo nuk kam pasur një përballje. Ka qenë një postim i patolerueshëm i Arjanit që unë s’do ja toleroja askujt, por për faktin që ishte Arjani nuk kam folur personalisht për këtë çështje dhe nuk e kam nxjerrë në studio deri në momentin që po më bënte diçka të padrjetë, u mbush kupa, dhe sikur më kujtoi mua se si person publik që duhet të mbaj përgjëgjësi për atë që postoj dhe ai duhet të mbajë për ato që poston sepse është person publik.”