Ish modeles turke i vj.edhin të dhënat në telefonin e saj/ Del fotoja ku shfaqet top.Iess

Ish modelja turke Kardelen Ergin është përballë me shumë komente dhe reagime nga ndjekësit, pasi në llogarinë e saj në Ins.tag.ram u publikua një foto ku ajo shfaqej top.l.ess.

Duke qenë se ajo ka qenë gjithnjë e komentuar për jetën e saj luksoze dhe private, komentuesit vijuan me komentet kri.tikuese ndaj modeles.

Pas pak orësh, Kardelen reagoi në një postim në rrjetet sociale duke thënë se telefoni i saj ishte ha.kuar dhe personat që e kishin bërë këtë do të për.b.alleshin me ligjin.

Mediat turke shkruajnë se Ergin do të ngrejë një process gjyqësor ku do të kërkojë dë.mshpërblim material dhe moral ndaj personave që i vo.dhën të dhënat e saj nga telefoni. Fotoja e nxjerrur nga telefoni menjehere ne vazhdim!

“Telefoni im është hakuar 6 orë më parë. Kam rikuperuar gjithçka nga adresa ime. Po nuk do ta lë me kaq’”, shkruan Kardelen./ CNA.al