Uncategorized

“Faleminderit Shqipëria”- Aktorja e famshme reagon pasi vendi ynë dërgoi mjekë në Itali dhe publikon foton: 30 vite më parë …

Aktorja Sharon Stone ka falenderuar Shqipërinë që i erdhi në ndihmë Italinë duke i dërguar mjekë dhe infermierë në një periudhë kur shteti fqinj ndodhet në një situatë tepër të vështirë. Në një postim në […]

SHËNDETI

Këto janë disa ushqime që shpëtojnë mushkërinë

Mushkëritë janë pre e shumë kimikateve, që shkaktojnë një sërë sëmundjesh të rrezikshme. Një prej substancave më të dëmshme për mushkëritë është nikotina, të cilën e marrin jo vetëm duhanpirësit, por edhe personat pranë tyre. […]

KURIOZITETE

Gjërat që një grua e pjekur nuk i lejon

Gratë e pjekura janë në mënyrë të dukshme ndryshe nga gratë më fëminore dhe të pafajshme në një marrëdhënie. Këto të fundit përpiqen të zbulojnë se kush janë, se si ato e fusin dashurinë në […]

SHËNDETI

Pse shumë njerëz po konsumojnë kafe me limon?

Shumë njerëz pinë kafe çdo ditë, e cila pavarësisht se është provuar që nuk ka ndonjë efekt në kreativitet, rrit përqendrimin Limoni nga ana tjetër, është një agrum i pasur me vitaminë C dhe antioksidantë […]