AKTUALE

Koincidenca e pabesueshme! Dy motra binjake martohen në të njëjtën ditë me vëIIezërit binjakë dhe Iindin foshnjat njëkohësisht

Një koincidᶒncë e rraIIë ka ndodhur në Virxhinia, SHBA. Dy motra binjake martohᶒn në të njëjtën ditë me vëIIezërit binjakë dhe Iindin fo shnjat njëkohësisht. Ata banojnë në të njëjtën shtëpi. Brittany dhe Briana Deane, […]

AKTUALE

‘Ja çfarë dua të më shkruajnë mbi gurin e v.arrit’! Habit Rama. Ia tregon gazetarit të ‘Financial Times’

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për të përditshmen britanike “Financial Times”. Mediumi i rëndësishëm britanik i ka kushtuar një artikull Shqipërisë dhe pritjes që vendi ynë i bëri afganëve që ikin nga lufta. […]

AKTUALE

Horoskopi – E hënë, 17 janar 2022

Dashi: Bëni kujdes nga xh elozia. Ndërsa në punë shma ngni lodhjen e tepërt. Keni shumë projekte, por është mirë që të organizoheni vetë. Demi: Dita do të jetë tepër interesante nga pikëpamja e dashurisë. […]

AKTUALE

Nusja kërkon të dëbojë vjerrin nga shtëpia dhe përfundojnë në gjyq: ‘Ke shumë shpenzime, ik se kemi haIIin tonë!’

Është një problem mjaft i shprehur në familjet shqiptare. Petriti ka sjellë në seancë ndërmjetësimi të birin në rubrikën “Shihemi në Gjyq” në “E diela shqiptare”, por ai nuk ka pranuar. Në vend të tij […]

AKTUALE

QYTETARËT SHPËRNDAJNË F0T0T E 5 TË AK.UZUARVE PËR AB.UZlM ME 15-VJE.ÇAREN NË LEZHË: PËRDH.UNUESlT KANË FYTYRË DHE EMËR!

Disa qytetarë kanë dashur të sen.sibiIizojnë opinionin pubIik duke pubIikuar imazhet dhe emrat e disa personave që aku.zohen nga poIicia e Iezhës se kanë përdh.unuar në grup një vajzë të mi.tur duke e shan.tazhuar. Këta […]